» BMA (Baltic motorcyclists Association) – Techniniai reikalavimai

blog

BMA (Baltic motorcyclists Association) – Techniniai reikalavimai

TECHNICAL REGULATIONS (english version press here)

Jei nusprendei dalyvauti BMA čempionate ir jau įsigijai ar planuoji įsigyti licenciją (Navas racing club renginių metu išlaikyti žinių testą ir sumokėti 10 EUR licencijos mokestį) , saugodamas savo ir kolegų sportuotojų ir sportininkų sveikatą, privalai pasirūpinti saugumą užtikrinančiomis priemonėmis. Prieš oficialias varžybas  (įskaitant oficialias treniruotes, kvalifikaciją) motociklininkas privalo pateikti motociklą ir motociklininko ekipiruotę techninei komisijai. Savaime suprantama motociklas turi būti visa apimtimi techniškai tvarkingas. T.y. švarus, be tepalų ar kitų skysčių prasiskverbimo požymių, dalių pažeidimų, ir t.t…

  1. Klasės:
    1. Street-Street, Street-Superbike600; Street-Superbike1000, Super-Street klasėms motociklas privalo atitikti šalyje kurioje vyksta varžybos transporto priemonėms dalyvaujančioms viešajame eisme keliamus reikalavimus. Padangoms apribojimų nėra.
    2. C600, B600, Supersport
      1. 400-636 cc (keturtakčiai, 4 cilindrai)
      2. 500-675 cc (keturtakčiai, 3 cilindrai)
      3. 600-750 cc (keturtakčiai, 2 cilindrai)
    3. C1000, B1000, Superbike:
      1. 750-1000 cc (keturtakčiai, 3 arba 4 cilindrai)
      2. 850-1200cc (keturtakčiai, 2 cilindrai)
  2. Pagrindiniai privalomi BMA varžybų dalyvių (taip pat rekomenduojami ir track day dalyviams) motociklų ir ekipiruotės techniniai reikalavimai:
    1. Tepalo filtro privalo būti užtvirtinimas (pvz.: „chamutas“ + viela prie nejudančios variklio dalies). Prevenciškai užtikrinant nuo savaiminio atsisukimo.
    2. Tepalo užpylimo dangtelis (su viela prie nejudančios variklio/rėmo dalies). Prevenciškai užtikrinant nuo savaiminio atsisukimo
    3. Tepalo išleidimo varžtas (spec. varžtas su skylute arba pragręžti skylutę ir pritvirtinti prie nejudančios variklio dalies). Prevenciškai užtikirinant nuo savaiminio atsisukimo.
    4. Nesugadintą ir tvarkingą ekpiruotę: šalmas (su „double D“ užsegimu), batai, pirštinės, apranga bei svarbiausia ar turi NUGAROS APSAUGĄ !
    5. Nuimta atraminė motociklo pastatymo kojelė arba užtvirtinta taip, kad negalėtų būti atlenkta ar savaime neatsilenktų.
    6. Nuimti galinių pakojai, o jei pakojo kronšteinas kartu ir duslintuvo kronšteinas privaloma nuimti užlenkiamas pakojų dalis.
    7. Motociklas negali turėti papildomų aštrių ar ne pagal gamintojo techninius reikalavimus įdiegtų apsaugų ir kitų konstrukcijų.
    8. Pretendent (C600, C1000, Street-Street, Street-Superbike) klasei veidrodėliai privalo būti nuimti/užlenkti ir užklijuoti lipnia juosta. Žibintai (jei yra) uždengti lipnia juosta.
    9. Prieš važiuojant į varžybas turite pasidomėti ar trasoje nėra numatyti garso limitas. Pvz. Lenkijoje, Poznan trasoje 2017 m. buvo leidžiama Predendent klasei (c600, C1000) max. 98 db, o kitoms klasėms 102 db.Jei įtariate, kad Jūsų motociklas gali skleisti didesnį garsą prie pusės maksimalių apsukų, reikia pasirūpinti papildoma detale („db killer“) duslintuvui kuri skirta mažinti keliama motociklo garsą  arba įsigyti kitą duslintuvo bakelį ar net visą duslintuvą.
    10. Padangos:
      Visoms klasėms nėra padangų ir/ar šildytuvų naudojimo apribojimų.
    11. Startiniai numeriai.
      Priekyje, skaičiaus aukštis ne mažesnis 140 mm, vieno skaičiaus plotis ne mažesnis 80 mm, šrifto storis ne mažesnis 25 mm, tarp skaičių ne mažiau 10 mm tarpas (pvz. pridedamas galerijoje).
      Šoniniai numeriai (ant apatinės apdailos „lovio“ iš abiejų pusių) skaičiaus aukštis ne mažesnis 120 mm, vieno skaičiaus plotis nemažesnis 70 mm, šrifto storis ne mažesnis 20 mm, tarp skaičių ne mažiau 10 mm tarpas.

      • Pretendent: Žali baltame fone;
      • B600 ir B1000: Raudoni baltame fone;
      • Supersport: Mėlyni baltame fone;
      • Superbike: Juodi baltame fone.
      • Street-Street, Street-superbike, Super-Street – balti numeriai juodame fone.
  3. Reikalavimai Pretendent (C600 ir C1000) klasėms užsienio etapuose bei B600 B1000 Supersport ir Superbike klasėms visuose etapuose.
    1. Sport tipo apdailos (plastikai, fairings). Su apatine sandaria apsauga, skysčio išsiliejimo atveju talpinančią min. 5 l skysčio. Taip pat priekyje ir gale uždengiamomis ertmėmis kurias galima būtų atkimšti jei treniruotės,kvalifikacija ar varžybos vyksta šlapiomis sąlygomis.
    2. Kempinės į baką.
    3. Galinės žvaigždės/Grandinės apsauga apsauganti nuo kojos patekimo tarp grandinės ir žvaigždės.
    4. Priekinių stabdžių rankenėlės apsauga nuo atsitiktinio paspaudimo kontakto su kitu motociklu metu.
    5. Motociklo gale raudonos spalvos šviestukas (panašios kaip dviračio) su nuosavu elektros šaltiniu (elementu/“batareika“).  Šviestukas negali būti pajungtas su laidais nuo motociklo elektros grandinės. Šis šviestukas naudojamas per lietų, įjungtas nuolat šviečiančio rėžime. Negali mirksėti.
    6. Variklio aušinimo skystis privalo būti vanduo.